HaberlerTeslaYeni Araba Modelleri

Yeni Tesla Semi Markanın Kendi Ürünlerini Taşımak İçin Yollara Çıktı

Amerikan elektrikli otomotiv devi Tesla, yeni elektrikli tır modeli Tesla Semi’yi markanın kendi ürünlerini taşıması için yollara çıktı.

Amerikan elektrikli otomobil üreticisi Tesla, yakın zamanda tanıtımını yaptığı elektrikli tır modeli Yeni Tesla Semi’nin üretimine 2019 yılına kadar başlamayı planlamıyordu. Ancak gelen yoğun talep neticesinde Tesla test tırlarını yollara çıkardı. Şu an için iki adet Semi modelini yollara çıkaran markanın patronu Elon Musk, resmi Instagram hesabından konu ile ilgili bir görsel paylaşarak duyuruyu yaptı. Söz konusu tırlar Nevada’da yer alan Gigafactory’den, Fremont California’daki Tesla’nın üretim tesisine araç aküleri taşımaya başladı.

Yeni Tesla Semi Elektrikli
Yeni Tesla Semi Elektrikli

Büyük otoyollarda yollara çıkan Yeni Tesla Semi, araç akülerini taşırken yaklaşık olarak 400 km’lik bir mesafeyi otonom olarak kat etti. Bu tır modelleri tam şarj ile 800 km kadar yol kat edebilecek. Dolu olmadığı durumlarda 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 5 saniyede tamamlayabiliyor. Bu değer de bir tır modeli için oldukça iyi. Öte yandan araç tam yüklü haldeyken ise 0-100 km/s hızlanmasını 20 saniyede tamamlayabiliyor. Tüm aktarma organlarına 1 milyon km garanti veren Tesla, tanıtımını yeni yaptığı Megacharger’lar ile Semi’nin 30 dk’da 500 km gidecek şekilde şarj edilebileceğini ileri sürüyor.

TESLA SEMI (ELEKTRİKLİ) FİYATLARI AÇIKLANDI

DİĞER TESLA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu