2022 Model ArabalarHaberlerSUVVolkswagenYeni Araba Modelleri

Yeni Tiguan Allspace Satışa Sunuldu – Özellikleri İnceleyin

Yeni Tiguan Allspace Satışa Sunuldu. Tiguan’ın Avrupa’da da çok tercih edildiğini biliyoruz. Uzun versiyonu Tiguan Allspace makyaj yenileyerek Türkiye’de satışa sunuldu. 2017’deki lansmanından bu yana dünya genelinde 1,5 milyonluk satış rakamına ulaşan bir modelden bahsediyoruz.

Yeni Tiguan Allspace Satışa Sunuldu

Volkswagen, popüler SUV modeli Tiguan’ın uzun versiyonu Tiguan Allspace’i güncelleyerek, yeni sürüş destek ve akıllı bilgi eğlence sistemleriyle şimdi donattı. Böylece daha eğlenceli ve verimli bir model ortaya çıktı. 

Yeni Tiguan Allspace Beş veya 7 koltuklu seçeneği ile satışa sunuluyor. Ferah iç mekanı sayesinde hem ön hem arka yolculara oldukça geniş bir alan sunuyor.

Arka koltuklar ve üçüncü sıradaki bağımsız koltuklar kullanım gereksinimine bağlı olarak kolayca katlanabiliyor.

Yeni Tiguan Allspace Satışa Sunuldu. Yeni Tiguan Allspace’teki tüm oturma sıraları katlandığında 5 koltuklu model 1.920 litreye, isteğe bağlı olarak sunulan 7 koltuklu model ise 1.775 litreye kadar bir yükleme hacmi sunuyor.

Yeni Tiguan Allspace Satışa Sunuldu. Allspace rahat ve keyifli yolculukların anahtarı. Geniş bir bagaj hacmiyle beraber gelen Tiguan’nın halefine göre 22 cm daha uzun gövdesi var. Böylece daha güçlü ve ağırbaşlı bir görünüm kazanıyor.

Yeni Tiguan Allspace’te sunulan 3. koltuk sırası, 7 kişiye kadar geniş aileler için oldukça kullanışlı.

Yeni Tiguan Allspace Satışa Sunuldu - Özellikleri İnceleyin

IQ.LIGHT – LED Matrix

Yeni Tiguan Allspace’in akıllı aydınlatma teknolojisi oldukça güçlü ve aydınlanmayan nokta bırakmıyor.

7 Kişilik Oturma Kapasitesi

Allspace’in 7 kişilik oturma kapasitesi ve ultra geniş iç mekanına sığdırdığı tüm konfor özellikleri. Yeni Tiguan Allspace Satışa Sunuldu. Gerçek yolculuk konforunu cömertçe sunuyor.

Üçüncü koltuk sırası sayesinde yedi kişiye kadar oturma alanına ve 760 litreden 1.920 litreye kadar arttırılabilen bir bagaj hacmine sahiptir.

Üçüncü koltuk sırası ise isteğe bağlı olarak katlanıp açılabiliyor. Bu koltuk 160 boylarındaki insanlar için daha ideal. Böylece hem yerden tasarruf sağlanıyor hem de bir kişilik daha oturma alanı oluşturuluyor.

Yeni Tiguan Allspace Satışa Sunuldu. Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist” ile Yeni Tiguan Allspace her zamankinden daha akıllı ve güvenli sürüş asistanına sahip oluyor.

Motor Verimliliği Nasıl?

Yeni Tiguan Allspace’in motorları hem ekonomik hem güçlü. Yakıt tüketimini düşünenler için TSI modeli biçilmiş kaftan.

Turboşarjlı Kademeli Enjeksiyon (TSI) teknolojisi, ESI motorlarından gelen benzin enjeksiyonuyla birleşiyo. Böylece devirler arasındaki geçişte performans yüksek tutularak korunmuş oluyor.

Yeni Tiguan Allspace Satışa Sunuldu. Ayrıca bu şekilde çok daha küçük motor hacimlerinden, çok daha fazla beygir gücü (PS) ve çekiş gücü (Tork) elde edilir.

Uluslararası Yılın Motoru “Engine of the Year” ödülünün sahibi olan Volkswagen‘in efsanevi TSI motorları hem performans, hem üstün devir hem de yakıt tasarrufu açısından herkes tarafından örnek gösterilen bir mühendislik örneği.

Yeni Tiguan Allspace LED Matrix Farlar

Sistem donanımında bulunan bağımsız LED modüller, sürüş, hava ve yol durumuna bağlı olarak bağımsız şekilde hareket edebilir ya da Dinamik Uzun Far Asistanı “Dynamic Light Assist” ile birleştiğinde trafikteki diğer araçların sürücülerinin gözlerini kamaştırmamak için kısmen açılıp kapanabilir.

Her durumda optimum ışık dağılımı verirken, sürüş sırasında önünüzdeki veya arkanızdaki herkesi rahatlatan bir far sistemiyle karşılaşıyoruz.

Verimli ve dayanıklı LED teknolojisi – Yeni Tiguan Allspace LED Stop Lambaları

Yeni Tiguan Allspace’in ultra yüksek teknolojili ve yapay zeka algoritmalarıyla yönetilen IQ.LIGHT – LED Matrix farları aktif sürüş güvenliğini en üst düzeyde destekliyor. LED Stop Lambaları tüm donanım seviyelerinde var. Üstün aydınlatma sistemleri, Elegance ve R-line donanım seviyelerinde sunulan IQ. LIGHT ile birleşince ilgi çekici ve güvenli sürüş deneyimi sağlıyor.

Eğer isterseniz yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist”i açabilirsiniz. Böylece trafikte dur kalk yaptığınız her an aracın verimi hem korunur hem de yakıtı korumuş olursunuz. Yeni Tiguan Allspace’de Acil Durum Asistanı “Emergency Assist”, Adaptif Hız Sabitleyici “ACC”, Şerit Değiştirme Asistanı “Side Assist”, Proaktif Yolcu Koruma Sistemi “Proactive Passenger Protection System”, yaya algılama özelliğine sahip Ön Bölge Asistanı “Front Assist” gibi opsiyonel donanım seçenekleri de sunuluyor.

Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist”, özellikle otoyollarda önünüzdeki araçla mesafeyi hesaba katarak şeridinizi ve hızınızı korumanıza yardımcı olur.

Çift Kavramalı Şanzıman “DSG”, trafik sıkışıkken ve dur-kalk trafikte sürüş keyfinizin artırır.

Sistemin kabiliyetleri dahilinde. Sürücü her zaman destek sistemlerini kapatma konusunda hazırlıklı olmalı ve aracı dikkatli bir şekilde kullanma sorumluluğunu göz ardı etmemelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu