HaberlerToyota

Yeni Toyota C-HR Hy-Power Konsepti Ortaya Çıktı

2017 Frankfurt Otomobil Fuarı tüm hızı ile devam ederken otomotiv devleri bir biri ardına yeni modellerini ve konseptlerini tanıtmaya devam ediyor.

Yeni Toyota C-HR Hy-Power konsepti 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Komsept model hibrit sistem ve dikkat çekici parlak turuncu gövde rengi ile dikkatleri üzerine çekti.

Toyota tasarım çalışmasını C-HR modelinin daha yüksek performanslı ve güçlü bir hibrit versiyonu ile ilgili fırsatları araştırmak amacı ile oluşturdu. Bu model Avrupa pazarında büyük bir ilgi görürken, asıl ilgi CH-R Hybrid versiyonuna oldu. Avrupalı müşteriler aldıkları C-HR modellerinden yüzde 75’i hibrit versiyon oldu. Bundan dolayı Toyota bu konseptin kaportasında ekstra bileşenler kullanmak yerine farklı renk seçenekleri ve diğer tasarım detayları ile bu aracın tasarımındaki yenilikleri ve göze çarpıcılığı ön plana çıkarma amacı güttüler.

2018 Toyota C-HR Hy-Power Konsepti
Toyota C-HR Hy-Power Konsepti

Aracın fotoğraflarını incelediğimizde ön tarafının altındaki spoyler, Toyota logosunun üzerinde yer alan bölge ve tekerlek kemeri çevrelerinde parlak siyah renk, pencere çerçevelerinin yeni formu ve 20 inç büyüklüğündeki alaşım jantların rengi ve tasarımı gibi detaylar dikkat çekiyor.

Ön sütunlarda, dış ayna yuvalarında ve farlarda yer alan aksan çubuklarında ise ”Burning Orange” adı verilen çarpıcı turuncu renk tonu oldukça dikkat çekiyor. Öte yandan bu renk dokunuşunun modele bir dinamizm kattığını söyleyebiliriz. Alt radyatör ızgarasında ve baklava desenli film kaplama ile çatı kısmında da turuncu rengin etkisi devam ediyor. Dış tasarımdaki çarpıcı turuncu rengin etkisi iç mekanda da kendisini hissettiriyor. Nitekim aynı turuncu tonu konsolda, kapı içlerinde ve koltukların baş ve minder bögelerinde de kullanılmış.

Toyota C-HR Hy-Power Konsepti - İç Mekan
Toyota C-HR Hy-Power Konsepti – İç Mekan

Toyota, C-HR modelinin bu konsept hibrit modelinin yüksek performans veren güçlü hibrit güç aktarım organları ile ilgili fuarda herhangi bir bilgi vermedi. Marka yalnızca konseptin 122 hp gücündeki stadart modelden daha fazla güç çıkışı ve performans sunacağını vaat etti.

Toyota, yakın gelecekte hibrit modellerini daha da arttırmayı hedefliyor. Öte yandan bu konsept modele ve diğer gelecek Toyota hibrit modellere dair detayların 2018 yılı başlarından itibaren daha sık olarak geleceğini söyleyebiliriz.

2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenen diğer 2018 model arabalar ile ilgili tüm detaylara aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz.

VOLKSWAGEN I.D. CROZZ FRANKFURT’TA!..

CITROEN C3 AIRCROSS MODELİNİ FRANKFURT’TA SERGİLEMEYE HAZIRLANIYOR

YENİ SUBARU XV FRANKFURT OTOMOBİL FUARI’NDA

KIA FRANKFURT’TA ÜÇ YENİ MODELİNİ TANITMAYA HAZIRLANIYOR

HYUNDAI ÜÇ YENİ MODELİNİ FRANKFURT’TA SERGİLEYECEK

REANULT VE DACIA FRANKFURT OTOMOBİL FUARI’NA HAZIR

FORD RANGER BLACK EDITION FRANKFURT’TA TANITILACAK

YENİ RENAULT SYMBIOZ KONSEPTİ FRANKFURT’TA SERGİLENİYOR

2018 SUBARU IMPREZA TANITILDI: FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 MERCEDES- BENZS 560e FRANKFURT’TA TANITILDI

2018 AUDI RS4 AVANT FRANKFURT’TA TANITILDI: FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 MERCEDES X SERİSİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 TOYOTA LAND CRUISER PRADO FİYATI VE ÖZELLİKLERİ AÇIKLANDI

2018’DE ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu