HaberlerToyotaYeni Araba Modelleri

Yeni Toyota GR HV Sports Sürpriz İle Geliyor

Japon otomotiv devi Toyota’nın yeni spor otomobil konsepti olan Toyota GR HV Sports, bizleri vites topuzunun altında yatan dikkat çekici bir sürpriz ile karşılamaya hazırlanıyor. İşte detaylar…

Japon otomobil üreticisi Toyota, başlamasına az bir zaman kalan Tokyo Otomobil Fuarı’nda birçok yeni konsept modellerini otomobilseverlere tanıtmaya hazırlanıyor. Söz konusu modellerden bir tanesi de Toyota’nın yeni spor otomobil konsepti olan Toyota GR HV Sports

Yeni Toyota GR HV Sports
Yeni Toyota GR HV Sports

Toyota’nın yeni spor otomobil konsepti GR HV Sports, bizleri vites topuzunun altında yatan ilgi çekici bir süpriz ile şaşırtmaya hazırlanıyor. Toyota, bu yeni konsept modeli ile spor otomobil tutkusunu çevreci özelliklerle kombine ediyor.

Yeni Toyota GR HV Sports - İç Mekan
Yeni Toyota GR HV Sports – İç Mekan

Toyota Sports 800 ve Supra gibi modellerden kaynak alan bir tavan ile birlikte gelecek olan Yeni GR HV Sports, Le Mans’da yarışan TS050 Hybrid’in hibrit teknolojisini bünyesinde barındırıyor. Öte yandan fotoğrafları incelediğimizde Yeni Toyota GR HV Sports modelinde, TS050 Hybrid modelini anımsatan bir tasarıma sahip benzer arka difüzöre, alüminyum jantlara ve LED farlar ile donatıldığını görüyoruz.

Yeni Toyota GR HV Sports - İç Mekan
Yeni Toyota GR HV Sports – İç Mekan

Yeni Toyota GR HV Sports konsept modelin Toyota müşterilerini en çok şaşırtacak ve dikkatini çekecek özelliklerinden bir tanesi ise hem manuel hem de otomatik olabilme özelliği. Otomatik vitese sahip olan bu model, vites kolu üzerinde konumlandırılan yalnızca tek bir düğme ile manuel şanzımana dönüşebiliyor.

DİĞER TOYOTA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu