HaberlerToyotaYeni Araba Modelleri

Yeni Toyota Prius SUV Nurburgring’de Ortaya Çıktı

Yeni Toyota Prius Nurburgring’de görüntülendi.

Nurburgring’de görüntülenen test otomobili Yeni Prius, RAV4 genel şekli ile dikkatleri çekiyor. Bu da Bu Prius+ MPV modelinin büyük bir değişim yaşayacağına dair bir ipucu olabilir.

Toyota Prius SUV Nurburgring’de performans testinde ortaya çıktı. Görüntüler, Toyota’nın 7 koltuklu Prius+ MPV’yi yeni nesli ile birlikte yeni bir crossover modele transforme edebileceğini ortaya koyuyor.

İlk Kez 2011’de Ortaya Çıkmıştı

Japon otomotiv devi Toyota, Prius + MPV modelini ilk defa 2011 yılında yollara çıkardı. Nurburgring’de ortaya çıkan son gelen görüntüler ise bu hibrit modelin büyük bir değişim içerisine gireceğini gösteriyor. Nitekim yeni görüntülünen bu modelin Prius SUV modeli olduğunun en önemli göstergesi doğrudan standart Prius hatchback modelinden ilham alınarak tasarlanan far setine sahip ön kısmı olduğunu söyleyebiliriz.

Test otomobili, MPV selefine kıyasla boyut olarak daha büyük ve daha köşeli bir forma sahip. Öte yandan biniş yüksekliği artmış ve daha büyük alaşım jantlar da casus fotoğraflarda dikkatlerden kaçmayan tasarım unsurları arasında yer alıyor.

Prius’un hibrit güç aktarım sistemi ile popüler olduğu dikkate alındığında, Yeni SUV modeli yüksek olasılıkla aynı sistem ile gelecektir.  Öte yandan Toyota, SUV’nin ağırlığını dengelemek için hibrit sistemin güç çıkışını 121 bhp’nin üstüne çıkartabilir.

Japon devi Toyota, 27 Ekim’de başlyacak olan Tokyo Motor Show’dan evvel konsept modelleri ile ilgili ipucu niteliğinde bilgiler, görseller paylaşmayı sürdürüyor. Prius SUV modeli hakkında da ilerleyen dönemde daha detaylı bilgiler gelebilir.

DİĞER TOYOTA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu