HaberlerToyota

Yeni Toyota Supra Modelinin Tanıtımı Ne Zaman Olacak?

Otomotiv sektörünü takip eden herkes yeni Toyota Supra modelinin önümüzdeki ocak ayında organize edilecek Detroit Motor Show’da tanıtılacağını düşünüyordu. Ancak şirket tarafından yapılan resmi açıklama bu beklentileri boşa çıkardı. Peki yeni Toyota Supra modelinin tanıtım tarihi belli oldu mu? İşte detaylar…

Herkes Yeni Supra modelinin gelecek ay organize edilecek olan Detroit Motor Show’da tanıtılmasını bekliyordu. Ancak Japon otomotiv devi Toyota, bu yeni spor otomobil modelinin Detroit Fuarı’nda sergilenmeyeceğini açıkladı.

Motor Trend editörü ile Toyota şirketinde üst kademede çalışan yetkili bir kişi röportaj yaptı. Röportajın sonlarına doğru için ise Supra ile ilgili soru soruldu. Supra modelinin tanıtıma henüz hazır olmadığı dolayısıyla da Detroit Fuarı’na yetişemeyeceği öğrenildi. Sebep olarak ise modelin henüz tam olarak gelişim aşamasını tamamlayaması gösterildi.

Yeni Toyota Supra modelinin çıkış tarihi ise henüz belli olmadı. Öngörülere göre 2018 yılının sonlarına doğru tanıtılacak.

Birçok Hayranı Var

Performansı ile her daim ön plana çıkmayı başaran Supra modelinin birçok tutkunu bulunuyor. Nitekim birçok otomobil tutkunu yeni Supra modelinin yollara çıkmasını büyük bir sabırsızlıkla bekliyor. Yeni Supra’nın selefinden de fazla adından söz ettireceği tahmin ediliyor.

BMW ile ortak olarak geliştirilen yeni Supra kaputunun altında iki farklı motor seçeneği ile gelecek. Motor seçeneklerinden bir tanesi 248 hp güç üretecek. Diğer motor seçeneği ise daha güçlü olacak ve 335 hp güç sunabilecek. Ancak daha güçlü olan versiyonun yalnızca Amerika pazarında satışa çıkarılması planlanıyor.

DİĞER TOYOTA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu