Araba FiyatlarıVolkswagenYeni Araba Modelleri

Yeni Volkswagen Golf Sportsvan Fiyatı ve Özellikleri

Alman otomotiv devi Volkswagen, geçtiğimiz eylül ayında Yeni Golf Sportsvan modelinin tanıtımını 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yapmıştı. Şimdi ise Volkswagen’ın bu yeni modelinin fiyatı da belli oldu.

Volkswagen, Yeni Golf Sportsvan modelini geçtiğimiz ay organize edilen 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda tanıtmıştı. Birçok yardım sistemi, yeni nesil multimedya sistemleri, jest kontrolü gibi yeni nesil teknolojiler ile donatılan bu modelin son olarak fiyatı da açıklandı.

Yeni Volkswagen Sportsman
Yeni Volkswagen Golf Sportsvan

Yeni Sportsvan modelinin standart donanımına selefinden farklı olarak LED arka lambalar, Composition Colour radyo – navigasyon sistemi ve Sürücü Uyarı Sistemi gibi yeni nesil teknolojiler eklendi. Üstelik başlangıç fiyatının da selefi ile aynı başlangıç fiyatı ile geleceği duyuruldu.

Yeni Volkswagen Golf Sportsvan modelinin tasarımını incelediğimizde dış tasarımının yenilendiğini görüyoruz. Daha modern bir görünüme kavuşan bu modelin daha şık ve keskin bir dış tasarıma kavuştuğu söylenebilir. Dış tasarımda selefine kıyasla bu modelde yapılan değişikliklere bakacak olursak, tasarımı revize edilen tamponlar, yeni halojen farlar ve LED gündüz sürüş ışıkları gibi detaylar dikkatleri çekiyor. Bunlara ek olarak 16, 17 ve 18 inç olmak üzere üç farklı yeni alaşımlı jant seçenekleri sunuluyor.

Yeni Volkswagen Sportsman
Yeni Volkswagen Golf Sportsvan

İç mekana geldiğimizde ise iç mekandaki tasarımın yeni dekorlar ve malzeme yapıları ile revize edildiğini görüyoruz. Kumaş ve deri koltuk döşemeleri araca farklı bir hava katmışa benziyor. Öte yandan arka koltuklar 18 cm uzunlamasına ayarlanabiliyor. Bu da araç içi konfor ve kolaylığı arttırıyor. İç mekandaki teknik özellikleri inceleyecek olursak birçok yeni nesil teknolojinin bizleri beklediğini söyleyebiliriz. yeni ve opsiyonel Discover Pro radyo navigasyon sistemi 9.2 inç büyüklüğündeki ekran ve jest kontrolü dikkat çeken yeni teknolojiler arasında yer alıyor.

Yeni Volkswagen Sportsman - İç Mekan
Yeni Volkswagen Golf Sportsvan – İç Mekan

Öte yandan Discover Pro butonla sağlanan kontrolün yerini dokunmatik ekran üzerinden kontrolü sağlamak alıyor. Ayrıca Volkswagen multimedya sistemine Media Control uygulaması ile arayüz dahil edildi. Bu yeni eklenti ise multimedya sisteminin birçok özelliğinin tabletten kontrol edilebilmesini sağlıyor. Bu kontrolün sağlanması ise yolcunun hangi koltukta oturduğundan bağımsız olarak gerçekleştirilebiliyor.

Yeni Volkswagen Sportsman
Yeni Volkswagen Golf Sportsvan

Yeni Volkswagen Golf Sportsvan modelinde yolcuların ve sürücülerin güvenlikleri de unutulmadı. Nitekim güvenliği arttırıcı aya Tespiti (Ön Bölge Asistanı ve Şehir Acil Freni’nin bir parçası), Trafik Sıkışıklığı Asistanı (60 km/s hıza kadar yarı otomati dur – kalk), Acil Durum Yardımı, en yeni nesil Park Asistanı ve proaktif yolcu koruma sistemi ve Treyler Asistanı gibi birçok yeni nesil güvenlik donanımları bulunuyor.

Yeni Volkswagen Sportsman
Yeni Volkswagen Golf Sportsvan

Gelelim Yeni Sportsvan ile sunulan motor seçeneklerine… Bu model ile yeni nesil teknolojilerle geliştirilen TSI motorlara yer veriliyor. Oldukça verimli olan bu motorlar iki verimli TDI dizel motor seçenekleri ile tamamlanacak.

Yeni Golf Sportsvan modelinin başlangıç fiyatının ise 20.475 euro olacağı açıklandı. Donanım seviyesi yükseldikçe fiyat da paralel olarak yükseliyor.

YENİ VOLKSWAGEN GOLF SPORTSVAN TANITIM VIDEO

https://www.youtube.com/watch?v=g-Ddy9Y5EUk

DİĞER VOLKSWAGEN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu