2020 Model ArabalarAraba FiyatlarıGündemHaberlerMercedesTeknolojiYeni Araba Modelleri

Yenilenen Mercedes-Benz S-Serisi Türkiye’de

Yenilenen Mercedes-Benz S-Serisi Türkiye’de satışa sunuldu. 

Yeni Mercedes-Benz S-Serisi, Aralık 2020 itibarıyla ilk olarak S 400 d 4MATIC L versiyonuyla Türkiye’de satışa sunuldu.

Yeni S-Serisi’nde 3.0 litrelik turbo beslemeli 6 silindirli dizel motor 330 BG maksimum güç üretirken 700 Nm’lik maksimum tork sunuyor. Standart donanımdaki 9G-TRONIC otomatik şanzımanın da katkısıyla 6,7 ile 8,0 lt/100 km arasında değişen karma yakıt tüketimi sunabilen aracın maksimum hızı elektronik olarak 250 km/s ile sınırlandırılmış durumda.

Yenilenen Mercedes-Benz S-Serisi Türkiye’de. Mercedes-Benz Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan yeni S-Serisi’nin konfor ve teknolojide örnek otomobil olduğunu söyledi:

“Mercedes-Benz olarak 100 yılı aşkın bir süredir lüks sınıfta standartları belirliyoruz. Dünyanın ve de Türkiye’nin en çok satılan lüks sedanı olan S-Serisi, markamızın merkezinde yer alıyor ve modern lüksün Mercedes-Benz için ne anlama geldiğini gösteriyor. Markamızın Amiral Gemisi, ileri seviyede mühendislik, işçilik ve teknolojik yeniliklerle her zaman otomotiv tarihinde zirveyi temsil etti. Yeni S-Serisi ile müşterilerimize daha önce sunulmamış yenilik, güvenlik, konfor ve kalite sunuyoruz. İster sürücü olun ister arka sıradaki yolcu, yüksek teknolojileri ve yenilikçi konfor özellikleriyle Yeni S-Serisi, size birinci sınıf bir sürüş deneyimi sağlıyor.”

Mercedes B Serisi

ModelŞanzımanYakıtFiyat
B 180 StyleOtomatikBenzin408.500
B 180 ProgressiveOtomatikBenzin426.500
B 180 d StyleOtomatikDizel
B 180 d ProgressiveOtomatikDizel

Mercedes-Benz EQC Türkiye’de – Tamamen Elektrikli Mercedes’in Özellikleri Sizinle

Mercedes-Benz Intelligent Drive (Akıllı Sürüş) Sistemleri

B-Serisi stresli koşullarda hissedilir şekilde rahatlatır. Uzun yolculuklarda da olsanız rahatınız bozulmayacak. Bunun arkasında Mercedes-Benz ile her sürüşü daha güvenli ve benzersiz kılan bir konsept vardır: Mercedes-Benz Intelligent Drive (Akıllı Sürüş).

Direksiyonda olmazsa olmaz olan sürücünün tamamen kontrolün kendisinde olduğunu hissetmesidir. Rahatlama zamanı. Enerjinizi doldurma zamanı. Böylece gideceğiniz yere öncelikle güvenli, ama rahat bir şekilde gidersiniz.

3. seviye otonom sürüşü destekleyen S Serisi Radar, LiDar ve Ultrasonik sensörleri ile otomatik 4. seviyenin özellikleri olan otomatik çağırma fonksiyonlarını da içerecek.

Trafikte ambulansa yol açabilen sürüş asistanı ve karşıdan gelen aracın önüne çıkmayı engelleyen otomatik sezgisel frenleme, arkadan gelen bisiklet uyarısı güvenlik paketinin yeni özellikleri arasında yer alıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu