2022 Model ArabalarGündemHaberlerÖne Çıkan YazılarTOGGYeni Araba Modelleri

Yerli Otomobil TOGG Hakkında Yeni Açıklamalar

Yerli Otomobil TOGG Hakkında Yeni Açıklamalar geldi. Togg’un CEO’su M. Gürcan Karakaş, Londra’da düzenlenen İngiltere-Türkiye Yeşil Finans Konferansı’nda kritik değerlendirmeler yaptı.

Yerli Otomobil TOGG Hakkında Yeni Açıklamalar

Yerli Otomobil TOGG Hakkında Yeni Açıklamalar. 26’ncı Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nda (COP26) belirlenen hedeflere ulaşabilmek için yeşil finans ekosisteminin masaya yatırıldığı Londra’daki İngiltere-Türkiye Yeşil Finans Konferansı, üst düzey kamu ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Yerli Otomobil TOGG Hakkında Yeni Açıklamalar geldi. Yeşil finans konusunda en iyi örneklerin ele alındığı konferansta konuşan Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, üretimden yatırıma oluşturdukları mobilite ekosisteminin doğası gereği sürdürülebilir olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Biz doğuştan yeşil ve sürdürülebilir bir markayız. Togg, sadece kullanılırken sıfır emisyonlu bir akıllı cihaz değil. Veriye dayalı iş modelimiz, bir teknoloji şirketi olarak geliştirdiğimiz mobilite çözümlerimiz, akıllı enerji ve akıllı yaşam çözümleri alanındaki yeniliklerimizle ördüğümüz ekosistem sürdürülebilirlik üzerinde yükseliyor. İklim değişikliğiyle mücadele kapsamında sürdürülebilirlik konusunda fark yaratacak uygulamaları hayata geçirmek ve tüm ekosistemi bunun bir parçası haline getirmek için gerekli tüm adımları uluslararası standartlara uygun ve hatta standartların ötesinde olacak şekilde atıyoruz.”

Kullanıcı odaklı yaklaşımla değer yaratıyoruz

Karakaş, Togg’un sürdürülebilirlik stratejisini kullanıcıya değer yaratacak aksiyonlar etrafında şekillendirdiklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Kullanıcı odaklı yaklaşımımızı sürdürülebilirlik faaliyetlerimizde de benimsiyoruz. Böylelikle paydaşlarımızla birlikte ve paydaşlarımız için ortak değer yaratma anlayışını tüm süreçlerimizin odak noktasına yerleştirerek, bunun etrafında yapılandırıyoruz. Çevresel boyutta hem ürün hem süreç açısından karbon emisyonu, atık yönetimi ve geri dönüşüm, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ile çevresel uyumluluk başlıkları ağırlık verdiğimiz konularımızın başında geliyor.

Sosyal tarafta tüm paydaşlarla birlikte toplum için değer yaratmaya odaklanıyoruz. Ürünlerimizin hem üretim hem kullanım aşamasında sağlık ve güvenlik açısından güvenilir olması da sürdürülebilirliğin çok önemli bir parçası. Gemlik tesisimizdeki boyahanemiz 5 gr/m2’den az “uçucu organik bileşen” salımı ile Türkiye’deki yasal sınırın 9’da 1’i, Avrupa’daki yasal sınırın ise 7’de 1’i bir değerle Avrupa’nın en temizi. Döngüsel ekonomi, ürünlerin geri dönüşümü, ‘ikincil ömürleri’ meselesinde batarya konusunun üzerinde de hassasiyetle duruyoruz.”

TOGG Özellikleri Nedir?

Yerli Otomobil TOGG Hakkında Yeni Açıklamalar yapıldı. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) imzasını taşıyan yerli otomobillerin ilk iki üretimi tanıtıldı. Henüz konsept olan yerli otomobiller için genel bir teknik bilgi aktarımı yapabiliriz. Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Zorlu Grubu ortaklığınca üretimi desteklenen yerli otomobil 2022 yılında tamamen satışa çıkacak. 2022 yılında tamamen satışa açık olacak yerli otomobil C-SUV olacaktır. Bu otomobil dört çeker ve arakadan itişli olmak üzere iki farklı versiyonu olacak ve otomobiller tamamen elektirikli ve kendine ait bir yazılımı mevcuttur.

İnovasyon çağında olmamızın getirdiği sorumlulukları en üst seviyede yerli otomobiller içerisinde göreceğiz. Her iki modelin hızı 180 KM/S olarak sabitlenmiş durumdadır. Yerli Otomobil TOGG Hakkında Yeni Açıklamalar geldi. Arkadan itişli modelin 200 beygir güçle karşımıza çıkacak. Dört çeker versiyonunda ise 400 hp olacak. Dört çeker model 0’dan 100 kilometre hıza ortalama 4.8 saniyede ulaşacak ve diğer versiyonun ise 0’dan 100 kilometreye 7.6 saniye içerisinde ulaşacak.

Yerli Otomobil TOGG Hakkında Yeni Açıklamalar geldi. Li-on pillerden güç alan yerli otomobil, 300 km + ve 500 km+ olmaz üzere iki farklı menzil seçeneği sunmaktadır. Yerli otomobil elektronik güç ünitesinde bulunan yerli yazılım ile desteklenip sürdürülebilirlik potansiyeli tamamen Türkiye’nin kontrolünde olacak. Hızlı şarj teknolojisine sahip yerli otomobil bu sayedse 30 dakika gibi kısa sürede şarj olabilecek. Yerli Otomobil TOGG Hakkında Yeni Açıklamalar  geldi. Yerli otomobilin 4G/5G bağlantısına sahip bir şekilde merkeze bağlanarak yazılım güncellemesi alabilecek ve ileri sürüş destek sistemleri ile 3. Seviye otonom sürüş teknolojine sahiptir. Trafiğin sıkışık halde olduğu zamanlarda ise kendiliğinden dur-kalk opsiyonu yaparak sürücünün direksiyon ile kontrol etmesine gerek kalmayacak.

Fabrika Bursa da Kuruldu

2021 yılında açılan Bursa Gemlik’te üretimi olan yerli otomobil tasarım ve yazılımsal olarak ileri teknolojiye sahip bir araç olacak. Tamamen elektirikli yerli otomobil çevreye duyarlı ve Avrupa standartlarında küresel bir marka olma fikriyle alt yapı çalışmasına çoktan başladı. Ön siparişe açık olacak ve yatırımsal olarak desteklenmiş olacak.

Holografik Asistan

Türkiye’nin yerli otomobili, sadece elektirikli ve akıllı yazılım teknolojisinin yanı sıra inovasyonu yüksek ve kullanıcı tarafından özgün ve yüksek teknoloji ile donatılmış bir araç olacak. 2023 yılından itibaren dünyada ilk kez Türkiye’nin yerli otomobilinde kullanılmaya başlanacak olan “Holografik Asistan” bizlerle olacak.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu