2022 Model ArabalarElektrikli ArabalarGündemHaberlerTOGG

Yerli Otomobil TOGG ile Ava Labs Ortaklığı

Yerli Otomobil TOGG ile Ava Labs Ortaklığı. Ava Labs ve Togg Avalanche blok zincirini geliştirdi. Güvenli ve hızlı mobilite hizmetleri geliştirmek için ortaklığı imza atıldı.

Yerli Otomobil TOGG ile Ava Labs Ortaklığı

Togg CEO’su Gürcan Karakaş dijital ekonominin önemine değinerek şu açıklamada bulundu:

“İlk günden beri Togg kullanıcıları için yeni nesil dijital mobilite çözümleri geliştiriyoruz. Ava Labs’la yaptığımız iş birliği de Togg kullanıcılarının deneyimini başka bir noktaya taşımak üzerine kurgulanıyor. Tüm mobilite ekosistemine dahil olan iş ortakları, Togg kullanıcıları ve hatta Togg sahibi olmayan kullanıcılar da bu platformdan yararlanabilecek.”

Yerli Otomobil TOGG ile Ava Labs Ortaklığı. Kullanıcı deneyimlerine göre her geçen gün yenilenen dijital dünyanın ayak izlerine artık otomotiv dünyasıda eşlik ediyor. Togg, IoT ve M2M iletişim teknolojileri ile blok zinciri altyapısını birleştirerek bu devrime katılıyorlar.

Ava Labs, güvenilir, hızlı, teknolojik ve Ar-Ge’ye önem veren bir platform. Togg, blok zinciri teknolojilerinde stratejik partner ararken USECASE Mobility® yaklaşımını benimsedi. Böylece Avalanche blok zinciri platformu geliştirildi.

Intermodal olarak adlandırılan karma modele sahip Togg Navigasyon sistemi sayesinde kullanıcılar farklı ulaşım çözümleri kullanarak seyahat etme imkanı sahip olacak.

TOGG’un iş birliği, Blockchain teknolojisi için de kripto para piyasaları için de çok önemli.

Ava Labs ile yapılan antlaşma Blockchain teknolojisi ve kripto piyasası için önemli bir adım. Togg’daki bazı sistemler Avalanche isimli blok zincirine bağlanacak. AVAX bu zincirin para birimi olacak. Türkiye’de de büyük ilgi gören bir para birimi. Antlaşma sağlandı ama block zincirine bağlanmanın güçlü bir ihtimal olduğunu hatırlatalım. Şu anda kesinlik yok.

“Dünyanın önde gelen blockchain platformu Ava Labs ile bir ilke imza atıyoruz. Bu iş birliğiyle geliştireceğimiz blockchain altyapısı sayesinde kullanıcılar, TOGG ekosistemindeki her türlü ürün ve hizmete güvenli bir şekilde erişebilecek.”

Daha önceden TOGG akıllı cihazlarla rezerve ettikleri şarj istasyonlarına park ettikten sonra yolculuğa scooter ve türevi araçlarla devam edebilecek veya yakındaki bir kahveciden kahvelerini alabilecekler.

Ava Labs CEO’su Prof. Dr. Emin Gün Sirer şöyle konuştu:

“Avalanche, tamamlanma süresi bakımından blok zinciri üzerinde en hızlı akıllı kontratlara sahip ve küresel çapta ölçeklenebilir uygulamalarda kullanılabiliyor. Togg’un vizyonunu gerçekleştirmesine destek olmak ve iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Togg’un en ideal blok zinciri platformunu tercih ettiğini söyleyerek geleceğin imzasını attıklarını belirtti.

Togg akıllı cihazın kullandığı blok zinciri teknolojisi ve akıllı kontratlarla kesintisiz, güvenli ve hızlı işlemler yapabilecek.

İkinci el piyasası içinde önemli bir teknoloji bu. Şöyle ki; araçta yapılan her değişiklik ve bakım blok zinciri üzerinde tutulacak. Bu da ikinci el piyasasında güvenliği ve bilgi güncelliğini arttıracak,

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu