Haberler

Yerli Otomobile Şimdiden Talipler Çıktı

Yerli otomobil üretimi ile ilgili artık yeni bir sürece girilirken, 2021 yılında yollara çıkacak olan yerli otomobile şimdiden talipler çıkmaya başladı.

Cumhurbaşkanı ERdoğan’ın dün yerli otomobil üretiminde rol oynayacak 5 dev şirketi açıklamasının ardından yerli otomobil üretimi sürecinde yeni bir aşama daha geçilmiş oldu. 2021 yılında satışa çıkarılması planlanan yerli otomobile olan ilgi şimdiden ortaya çıkmaya başladı. ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, üretimi yapılacak yerli otomobillerin 5 bin adedine şimdiden talip olduklarını dile getirdi.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, yerli otomobil üretimi hakkında şunları dile getirdi:

”ASKON adına daha şimdiden beş bin adet yerli otomobile talip olduğumuzu söylemek isteriz. Biz ilk aşamada 5 bin olarak belirledik ancak üyelerimizden gelecek taleplere göre sipariş vereceğimiz yerli otomobil sayısının daha da yukarılara çıkmasını öngörüyoruz.”

Yerli otomobil üretim sürecini büyük bir dikkat ve heyecan dile takip ettiklerini dile getiren Cesur, yerli otomobilin satış çıkarılacağı yıl olan 2021 yılının bir milat olacağı vurgusunda bulundu. Cesur ayrıca bu anlamlı projeye üyeler ile birlikte en çok katkı veren kurumlardan bir tanesi olma amacı güttüklerini de sözlerine etkiledi.

Öte yandan Erdoğan da yerli otomobil üretimi kapsamında çalışacak 5 şirketi açıkladığı sırada, kendisinin ilk yerli otomobili bedelini ödeyerek satın alacağını dile getirdi.

ERDOĞAN YERLİ OTOMOBİL ÜRETİMİ İÇİN ‘BABAYİĞİT’LERİ AÇIKLADI

ERDOĞAN YERLİ OTOMOBİL ÜRETİMİNİN ASIL AMACINI AÇIKLADI

YERLİ OTOMOBİL ÜRETİM SÜRECİ İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu