2020 Model ArabalarElektrikli ArabalarFoto GaleriGündemHaberlerSUVTeknolojiYeni Araba Modelleri

Yerli Otomobile Yerli Tedarikçi – Türkiye’nin Otomobilinin Özelliklerini Keşfedin

Yerli Otomobile Yerli Tedarikçi. TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) tarafından çalışmaları hala süren yerli otomobil için yerlilik oranı açıklandı.

https://www.youtube.com/watch?v=kISE_AaSC1Y

Bursa’nın Gemlik ilçesindeki Aakeri Hara bölgesine yapılması plananan fabrikanın temel atma töreni geçtiğimiz aylarda yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katıldığı etkinlikte pandeminin otomobil çalışmalarını aksatmayacağı ve belirlenen zamandan şaşmayacağı belirtilmişti.

TOGG Yerli Otomobil Yerlilik Oranı Yüzde 68’e Çıkacak

Yerli Otomobile Yerli Tedarikçi açıklandı. İstanbul Sanayi Odası’nın Kasım ayı meclis toplantısında konuşan TOGG CEOSU Gürcan Karakaş yeni açıklamalarda bulundu ve şöyle dedi:

“Elektrikli aracın belki de en önemli parçası batarya için bu konuda kendini kanıtlayan Farasis ile anlaşma imzaladık. Yerli tedarikten sağlayamadığımızda, en iyisi neredeyse oradan almamız gerekiyor. Şimdiye dek 200 start-up inceledik ve 9’u ile çalışmaya başladık. Tedarikçi seçimlerini tamamladık. Toplam 101 tedarikçinin yüzde 75’i yerli ve bunun da çoğunluğu TAYSAD üyesi kuruluşlardan, yüzde 25’i ise tüm dünyadan kuruluşlardan oluşuyor

Gemlik’te toplam 1,2 milyon metrekare arazide 175 bin metrekarelik bir tesisimiz olacak ve 4.300 kişiye istihdam yaratacak. Yıllık 175 bin araç kapasitesine sahip tesisimizde, 2032’ye kadar 1 milyon toplam üretim olacak. TOGG, yerli otomobil üretmekten daha fazlasıdır. Türkiye’nin teknolojik birikimine katkı yapacaktır.”

Yerli Otomobil

Yerli Otomobil Genel Özellikleri

Göz Alıcı Dış Tasarım

Dış tasarımda yer alan belirgin ve keskin hatlar otomobilin sağlam ve güçlü karakterini yansıtıyor. Özgün ön tasarımı şekillendiren göz alıcı krom detaylar yan ve arka tasarımda da devamlılık sağlayarak prestijli görünümü tamamlıyor.

Anadolu Kültüründen İlhamla

Modern ve özgün tasarım Anadolu topraklarının köklü simgelerinden biri olan laleden esinlendi. Otomobilin yoldaki imzası olacak ön ızgarasına ve bütünsel şıklığı tamamlayan jantlarına modern bir incelikle işlenen lale figürleri coğrafyamızın kültür mirası ile olan bağı vurguluyor.

Kullanıcı Odaklı Teknoloji

Tüm yolcuları kucaklayan dijital bilgi-eğlence ekranı hem bilgilerin kolaylıkla takibini hem de yolcuya özel içeriğin görünürlüğünü sağlıyor. Kullanıcıyı merkeze alan ara yüz tasarımı ile yüksek teknolojiyi kolaylıkla kullanabilecek ve sürüş konforunuzu arttıracaksınız.

Tamamen Elektrikli Sürüş

Gelişmiş Lityum-iyon batarya teknolojisi ile sizi dilediğiniz yere götürecek enerji sürekli hazır.

500+ Km Menzil

300+ km veya 500+km menzil sağlayan pil konfigürasyonlarından ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilecek, yüksek enerjili Lityum-iyon pil teknolojisinin sunacağı menzil ile uzun yolculukları dahi dilediğiniz gibi planlayabileceksiniz. %100 şarj ile yola çıkarak İstanbul’dan İzmir’deki akrabalarınıza veya Ankara’dan Antalya’daki yazlığınıza kesintisiz bir seyahat ile ulaşabileceksiniz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu