Blog

Yüksek Araba Modelleri

Yüksek araba modelleri, yere yakın olan arabaların zamanla sıkıntıya uğraması ve yine yere yakın olan arabaların bozuk karayollarında daha çok zarar görmesi sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Peki, bu sebeplere bağlı olarak tercih edilen yüksek araba modelleri arasında en çok tercih edilen otomobiller hangileri?

En çok tercih edilen yüksek araba modelleri listesi şu şekilde;

  1. Chevrolet Aveo

Altı yüksek arabalar listesinde ilk sırada bulunan Chevrolet Aveo, son yılların dikkat çeken araçları arasında yer alıyor. Altının yüksek olması sebebiyle ülkemizde sıklıkla tercih edilen bu araç, B segmenti içerisinde yer alıyor. 5 adet koltuk sayısı bulunduran otomobildeki araç uzunluğu 4039 mm, genişliği 1735 mm, yükseklik 1517 mm’dir. Bu boyut özelliklerine sahip olan aracın net ağırlığı ise 1110 kg olmaktadır. Taşıma kapasitesi olarak da 483 kg’a kadar çıkabilen Aveo modelindeki bagaj hacmi ise 290 litre olarak belirlidir

  1. Fiat Freemont

Fiat markasının fazla bilinmeyen araçları arasında bulunan Freemont modeli, yüksek araba modelleri listesinde yer almaktadır. 7 koltuk kapasitesine sahip olan ve piyasaya göre uygun fiyatlarda bulunabilen bu aracın uzunluğu 4888 mm’dir. Diğer boyut özellikleri kapsamında 1878 mm genişliğe, 1705 mm yüksekliğe ve 2004 kg net ağırlığa sahip olan Freemont modelindeki bagaj hacmi 167 litredir.

  1. Hyundai i10

Yüksek araba modelleri listemizde genellikle altı yüksek ve büyük arabalar yer alsa da Hyundai’nin bu modeli, listedeki diğer araçlara göre boyutsal olarak oldukça küçük. Fakat buna rağmen yerden yüksekliği oldukça tatmin edici olan i10, en çok tercih edilen otomobiller arasında yer alıyor. Özellikle son yıllarda fazla sayıda talep gören bu modelin uzunluğu 3665, genişliği 1660, yüksekliği 1500 mm’dir. 1008 kg net ağırlık değerine de sahip olan Hyundai i10 modelinin taşıma kapasitesi ise 400 kg olmaktadır. Küçük bir araç olmasına rağmen 252 kg bagaj hacmine sahip olan bu araç, çok satılanlar arasında olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

  1. Dacia Sandero

Türkiye’de en çok tercih edilen altı yüksek araba modelleri arasında kuşkusuz Dacia Sandero da yer alıyor. Oldukça uygun fiyatlı olarak kullanıcılara sunulan bu otomobilin altı, tatmin edici düzeyde yüksek. Yerden yüksekliği ve fiyatının kullanıcıyı memnun etmesinin yanı sıra parçalarının da ucuz olduğu bu araba, listenin en ideal otomobillerinden biridir. Dacia Sandero’da 5 adet koltuk yer alıyor. Boyut özellikleri kapsamında ise 4 metre 81 cm uzunluk, 1 metre 73 cm genişlik, 1 metre 5,59 cm ise yerden yükseklik özellikleri bulunuyor. Aracın toplam taşıma kapasitesi 517 kg’dir. Bunun yanı sıra Sandero’nun bagaj hacminin de 320 litre gibi tatmin edici düzeyde olduğunu belirtmek gerekir.

  1. Renault Symbol – Clio

Altı yüksek araba modelleri listesinin bir diğer otomobili Renault Symbol’dür. Renault markasının en çok satan modelleri arasında yer alan Symbol, ülkemizin koşullarında çok rahat kullanılabilecek bir otomobildir. 5 adet koltuk kapasitesine sahip Symbol’ün boyut özellikleri kapsamında 1733 mm genişlik, 4348 mm uzunluk, 1515 mm yükseklik yer alıyor. Net ağırlığı 1059 kg olarak bu otomobilin taşıma kapasitesi de 550 kg olarak belirlidir. Bagaj hacmi olarak da 510 litre ile kullanıcılarını memnun eden Symbol, yüksek arabalar kategorisindeki en ideal modellerden biri olmaktadır.

  1. Nissan Qashqai

Listenin olmazsa olmaz otomobillerinden biri olan Nissan Qashqai modeli de yerden yüksekliği ve donanımsal özellikleri ile kullanıcılarını oldukça memnun ediyor. Ülkemizin son yıllarda en çok tercih edilen SUV modelleri arasında yer alayan Qashqai, hem geniş hem de altı yüksek bir otomobil olarak dikkat çekiyor. 5 koltuk kapasitesine sahip olan bu otomobilin uzunluğu da 4379 mm olmakta. Genişlik olarak 1800mm ve yükseklik olarak 1590 mm birime sahip olan aracın net ağırlığı 1461 kg olmaktadır. Bagaj kapasitesi ise bu genişlikte bir otomobile göre daha az olsa da yine de kullanıcılarını tatmin edecek düzeyde.

Yüksek araba modelleri listesi kapsamındaki bu 6 araç, hem fiyat hem yükseklik hem de sistem özellikleri bakımından kullanıcılar için en ideal otomobiller arasında yer almaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu